Unik villa med en härlig rymd i populära Skuru
Verdandivägen 1 H, Skuru, Nacka
VISNINGAR
- Storlek6 rum och kök
- Sovrum4
- Badrum4
- Boarea300 m²
- TypVilla - Uthyres
- Hyra30 000 kr Kallhyra
Beskrivning
Välkommen till denna unika villa med sitt höga läge, utsikt bl a över Bastusjön och otroliga rymd. Bottenplan: Hall med skjutdörrsparti med gott om förvaring, stort master bedroom (ca 45 kvm) med eget badrum, dressingroom och förråd. 1 sovrum även det väl tilltaget och med eget badrum och egen ingång, tvättstuga, golvvärme i bad och tvätt, terrass med öppen spis , terrassen nås från masterbedroom. Mellanplan: Stort, med betoning på stort, öppet kök med köksö , matplats och vardagsrum. Härlig rymd med sin höga takhöjd, fönsterpartier med vida utsikt. Köket är väl utrustat med bl a 2 ugnar i arbetshöjd och två diskmaskiner. Förutom att utrymmet har golvvärme så inkluderar det också en stor mysig öppen spis och utgångar till en terrass och en balkong , balkongen även den med en öppen spis. 1 stort sovrum. 1 badrum även det med golvvärme. Övre plan: Detta plan är ett halvplan ( loft ) med utsikt ner i vardagsrummet från "loftgången" , 1 stort sovrum, 1 badrum.
Fakta
Bostad
Adress | Verdandivägen 1 H |
---|---|
Område | Skuru |
Kommun | Nacka |
Församling | Nacka |
Ägandeform | Bostadsrätt, Bostad |
Boarea | 300 m² |
Tomtarea | 1000 m² |
Pris | 30 000 kr Kallhyra |
Avgift | 25 000 kr/mån inkl. |
Om RE/MAX Uthyrning
Vi på RE/MAX Uthyrning har mångårig erfarenhet med uthyrning av privatbostäder. Vi erbjuder service och trygghet för både hyra och uthyrning, såväl i Sverige som övriga världen. Vi hjälper företag, bostadsinnehavare och hyresgäster att tryggt och professionellt länkas samman i en lyckad affär.
Hyresperiod
Tillträde omgående eller efter överenskommelse!
1 år med stor möjlighet till förlängning.
Övrigt
Uthyres möblerat. 2 månadshyror i deposition.
Drift tillkommer med ca 4000 kr / mån
Husdjur är välkomna efter överenskommelse
Rökning inomhus är ej tillåtet
Fiber. Parkering på tomt.
Området
5 minuters promenad till buss som tar dig till Slussen på 10 minuter.
Ektorps centrum 7 min med bil, Nacka Forum 9 min med bil
Skolor och förskolor i närområdet.
Internationella Engelska Skolan i Nacka Strand 11 min med bil , med buss utan byte ( inkluderat promenad till och från hållplatser) drygt 20 minuter
Bastusjöns lilla badstrand endast 5 minuter promenad.